להרשמה למבצעים
להרשמה למבצעים

שאלות ותשובות

ריכזנו שאלות ותשובות לגולשים על מנת שנוכל לתת התייחסות מקצועית לגולשים שלנו

מחסן עצים

כל מה שיש לדעת על בניית מחסן עצים מדק

כאשר אנחנו בונים מחסן עצים מעץ דק עלינו לדעת כיצד לבנות את המחסן, באיזה סוג עץ לבחור וכיצד לאטום לתכנון ולעצב את המחסן. אז כיצד בונים מחסן עצים מדק בצורה נכונה? התשובות והטיפים בהמשך…

בחירת העץ …

בתכנון בניית מחסן עצים ובעיקר בבחירת לוחות דק למחסן עצים חשוב לבחור את העץ הנכון, בין האפשרויות העומדות בפנינו ניתן לבחור עץ מסוג דובדבן, אורן, טיק במבוק וכדומה. את העצים ניתן למצוא במחסני עצים או ברשתות הגדולות שהיתרון במחסני עצים הוא היכולת לקבל את העצים חתוכים לפי הזמנה אישית. עוד חשוב לבחור בעץ שאינו מתכלה ומתבלה במהירות שעמיד בפני מפגעי מזג האוויר ושאינו מתנפח או נרקב.

קיטים לבניית מחסן עצים מדק …

בנוסף לתכנון עצמי ובחירת העצים, ניתן כיום להזמין גם מחסנים בקיטים, משמע יבוא אישי של מחסן מוכן להרכבה קלה יחסית. את המחסנים מרכיבים לפי הוראות היצרן וניתן להשלים את פעולת ההרכבה בקידוח וחיזוק מסמרים ללא פעולות ניסור ותכנון – הקיטים נחשבים איכותיים ויש לבחור בכאלה בעלי בידוד ועץ איכותי.

תכננו מחסן עם בידוד !

בבניית מחסן מדק חשוב להכניס חומר מבודד שעשוי בדרך כלל מצמר סלעים שנועד לבודד את המחסן מלחות קור ורטיבות. במחסן חשוב גם שיהיה חלון לאוורר ומניעת לחות ועובש ואת הדק במחסן יש לתחזק באופן קבוע על ידי צביעה של העץ מידי שנה ומריחת חומרים שנועדו לשמור אותו שלם וללא סדקים ונפיחות. בנוסף בתכנון המחסן, בין אם מדובר בקיט מוכן או בתכנון עצמי, חשוב לקבל רעיונות ולהתייעץ עם אנשי המקצוע על תכנון נכון, יעיל ובטוח של המחסן על מנת למנוע בזבוז חומרים ולהימנע מסכנות וחוסר בטיחות בהקמת המחסן.

עיצוב מחסן עצים …

מחסן עצים מדק מגיע בשלל עיצובים והוא משמש מלבד פתרון אחסון נהדר גם אלמנט עיצוב לכל דעה. המחסן יכול להגיע כמחסן קטן וחביב שנראה כבית קטן ליד הבית שלכם, או כמבנה גדול יותר בעל מדרגות משלו ואף דק קטן משל עצמו. למחסן חשוב שתהיה דלת חזקה עם מנעול שתגן על החפצים אותם תרצו לאפסן במחסן. עוד חשוב כי המחסן יהיה מבודד כנגד זוחלים, ומקקים כמו גם טרמיטים על מנת שאלה לא יזיקו לציוד שלכם.

מחסן או צימר?

אנשים רבים הזמינו קיט של בניית מחסן או החלו בבניית מחסן עצים מעץ דק וגילו למעשה כי המחסן שהתגלה לפניהם איננו מחסן אלה דירת חדר מדהימה ומעוצבת. אותם בעלי מחסנים הפכו עם הזמן את המחסן לצימר או יחידת דיור מקסימה שם הם מארחים דיירים ואף מתגוררים בה ממש כמו בטירת חלומות.

במקרה ותרצו גם כן לבנות צימר מדק חשוב כי הצימר יעמוד בכל התקנים, וכי תהיה בו מערכת חשמל תקינה ומערכת אינסטלציה מתפקדת כיאות.

מעקה זכוכית לבריכה

מעקות זכוכית יכולים ליצור מערכת גידור לבריכה, עם מסגרת מדהימה לבית שמותקנת בו בריכת שחייה חדשה או קיימת.

כשמשיגים ידע נרחב בתקנות גידור בריכת שחייה ובדרישות התקן, מעקה זכוכית לבריכה, בהתאמה אישית, יכול לעצב גדר זכוכית לבריכה גם ללא המסגרת, על מנת לספק את כל האביזרים הדרושים ולהבטיח את נושא הבטיחות מבלי להתפשר על נוף הבית ולבצע התקנה משופרת.

מעקות זכוכית
מעקות זכוכית

עיצוב רק אצל המומחים

ניתן להתאים אישית עיצוב מעקה זכוכית לבריכה החדשה שלך, כך שישתלב במראה הכללי אותו אתה מנסה לשלב עם עיצוב הפנים של ביתך.

התמחות בעיצוב מעקות, ייצור והתקנה של כל סוגי גידור זכוכית לבריכת השחייה שלך, זמין עם מגוון נרחב של עיצובי מעקה זכוכית למרפסת כולל שימוש במוצרים כגון אלומיניום מצופה אבקה חזקה אך עדיין אסתטית, אביזרי נירוסטה או ברזים, זכוכית משוריינת ללא מסגרת שעומדת חופשית, אביזרי זכוכית מגוונים, כפתורי נירוסטה להפעלת המעקה, וכל מערכות גידור הזכוכית המשוריינת המיועדים לבריכה ומותקנים בבטיחות.

מעקות זכוכית
מעקות זכוכית

התקנת מעקה זכוכית לבריכה

מערכת מעקה זכוכית לבריכה ניתנת להתקנה ישירות לתוך פלדת בטון או מבנים סביב הבריכה. ברוב המקרים, ההתקנה מתבצעת מבלי להפריע לגימורים קיימים. כל האביזרים האדריכליים בשימוש למערכות גידור אלו הם נירוסטה.

מעקות זכוכית
מעקות זכוכית

אביזרים נלווים

כל המעקות לבריכה נועד להשלמה עם צירים עצמיים של סגירת נירוסטה, והם מצוידים עם תפסי בטיחות להגנת ילדים. מעקה זכוכית לבריכה עונה או עולה על הסטנדרטים הבטיחותיים כפי שנקבעו בתקנות.

שקט נפשי עם בחירת מתקין מעקות

צוות התקנת מעקות משתמש במוצרים מעולים לביצוע לאחר הגשת הצעת מחיר איכותית. אתה יכול להבין למה למתקין שבחרת יש מוניטין כל כך טוב עם בניית מעקות בבתים רבים. בטיחות ומראה הם היבטים חשובים ביותר כשזה מגיע להתקנת מעקה זכוכית לבריכה.

 

תפקיד מתקין מעקות

מתקין המעקות אמור להציע לך שקט נפשי ללא פשרה על כל דרישות עיצוב, באמצעות ביצוע בטוח מעודכן עם תקנות הבנייה הנוכחיות להתקנת מעקה זכוכית לבריכה. חשוב שתקבל ממנו את כל הייעוץ הדרוש אודות התקנת המעקה בהתאמה לעיצוב הפנים החדש שלך.

קבל החלטה עכשיו!

ייעוץ ושירותי התקנת מעקות נועדו לסייע לך עם קבלת ההחלטה כך שתוכל להיות בטוח שבחרת את המערכת המתאימה ביותר של מעקה זכוכית למרפסת, בהתאם לצרכי ביתך. התקשר עוד היום לקבלת הצעת מחיר.

מעקות זכוכית
מעקות זכוכית

סוגי דק ותכונותיו

סוגי דק ותכונותיו לבתי מגורים

היה הייתה פעם רצפת מגורים עשויה עץ ומסמרים. 85% מהדקים עדיין בנויים כך היום, אך סוגי דק ותכונותיו השתנו לאורך השנים. בעשרים השנים האחרונות, המוצר הפופולארי יותר בבתי מגורים הוא דק, ואנשים התחילו לקבל את עיקרון העיצוב שלו.

דקים
דקים

מאמר זה מעדכן את הסוגים החדשים והישנים של דקים. חמוש במידע זה, תהיה מוכן לבחור את הדק הנכון לביתך. יחד עם זאת, זכור שמוצרים מגיעים, הולכים ומשתנים כל הזמן, כך שגישת ההתאמה האישית שלך היא החשובה.

קיימים מאות חומרי דקים שונים, העשויים עץ, פלסטיק, מתכת, ותערובות מורכבות של פלסטיק ועץ. דק עץ זמין בעלות נמוכה יותר, אך כרוך בתחזוקה מוקפדת, במיוחד אם הצבע הרצוי אינו הצבע הטבעי.

דקים
דקים

דק פלסטיק זמין בעלות גבוהה יותר, אך הוא מחזיק מעמד לטווח הארוך יותר, ואינו כרוך במאמצי תחזוקה. בחירת החומר המתאים לך באופן אישי צריכה להתבסס על דק הכולל את חבילת התכונות הטובות ביותר החשובות לך.

סוגי דקים

כדי לדבר על סוגי דק ותכונותיו, יש להבין את חשיבות הדקים. הם משפיעים על האופן בו נראית הרצפה, ולחלק מהחומרים החדשים יש פרופילים שונים. “פרופיל” הוא חתך החומר, השולט במה שנקרא לוח או קרש.

דקים מסוימים מאפשרים התקנה עם רווחים, במיוחד בקצוות, כדי להסתיר את המחברים, כך שהמסמרים והברגים אינם גלויים, בעוד שסוגי דקים אחרים מאפשרים מחברים גלויים. קיימות אף צורות שונות של עץ, המשתנות בהתאם לסגנון היצרנים השונים.

דק עץ. רוב סוגי הדקים עשויים מעץ אורן, ומטופלים למניעת ריקבון. העץ הנפוץ ביותר הוא אורן דרומי. אופי העץ עצמו, ולא אופן הטיפול בו, הוא היוצר את הדפוסים המתפתלים המעוררים השתאות.

דקים
דקים

דק אייפה. זהו עץ טרופי קשה, הגדל בצורה מתחדשת, בעיקר במטעים. הוא מזכיר את עץ האגוז הברזילאי.

דקים מורכבים. דקים אלו נמצאים במקום השני מבחינת פופולאריות, אחרי העץ. “מורכב” פירושו שהדק מעוצב או נמתח בתערובת עץ ופלסטיק. הפלסטיק הוא לרוב פוליאתילן, אך לעיתים ויניל. קיימים יחסים שונים של עץ פלסטיק ותערובות שונות של פלסטיק ממוחזר, והיבטים אלו משפיעים על מאפייני תכונות הדק.

דקים
דקים

 

מתקין זכוכית למטבח – שימו לב

התקנת זכוכית במטבח לשדרוג דלתות הארונות, ושדרוג כללי של המטבח באמצעות הוספת לוחות זכוכית חדשות, הן משימות המתבצעות על ידי מתקין זכוכית למטבח, אך טרם שכירת שירותיו, קיימים היבטים להם יש לשים לב.

זכוכית למטבח
זכוכית למטבח

הכלים הדרושים

מתקין זכוכית משתמש בכלים והחומרים הבאים:

 • חומר זיגוג.
 • דלתות זכוכית לארונות.
 • חיתוך ישר של הקצוות.
 • אקדח איטום.
 • סרט מדידה.
 • סרגל נגרים מרובע.
 • מסור עגול.
 • אזמל עץ.
 • קביעת נקודות זיגוג.
 • סכין או מרית קטנה.
 • מברג פיליפס.
 • לוחות זכוכית עבים המיוצרים מחומרים בטיחותיים.
 • צינורות סיליקון.
 • משקפי מגן.
 • ציוד מיגון שמיעה.

שלבי התקנת זכוכית

שימו לב שמתקין זכוכית במטבח מבצע את העבודה בהתאם לשלבים הבאים:

הסרת דלתות הארונות והנחתם עם הפנים כלפי מטה על גבי משטח מגן

יש למדוד בזהירות כל פתח ולהתאימו לרוחב ולגובה הרצוי. בשלב הבא, שים לב שמתקין זכוכית למטבח ממקם את החומר הקיים בתוך הדלתות ופתחי הארונות, ליצירת הרכבה חדשה בשיטה קלה.

שלב זה מיועד להחלפת לוחות זכוכית בארונות, והתאמתם למידות המסגרת הקיימת. באמצעות אזמל עץ, ניתן להסיר את הדלת ולמדוד את המידות הדרושות.

מדידת הדלתות. לאחר הסרת הדלתות, יש לבדוק את הקצה העליון של כל דלת. ראשית, יש למדוד את רוחב החריץ הפנימי של הארון ולאחר מכן למדוד את עומק החריץ על הארון.

סימון הדלתות. על גב הדלתות, מתקין זכוכית למטבח מסמן את הדלתות במפנים לקביעת עומק החריץ. שים לב שהוא משתמש בסרגל מרובע לסימון כל הצדדים.

חיתוך ישר של הקצה

באמצעות חותך זכוכית, מתקין זכוכית למטבח חותך את הזכוכית לגודל הרצוי, ומקפיד על חיתוכים בגדלים שווים בקצוות, תוך שבירת הזכוכית בהתאם לסימון.

התאמת עומק החיתוך מתבצעת באמצעות מסור עגול. שים לב שהוא משתמש במגן עיניים ושמיעה, וחותך בזהירות את הקווים המסומנים עם מסור עגול. יש להשתמש במלחציים על מנת לאבטח את הדלת אל משטח העבודה.

פינות קידוח. מתקין זכוכית למטבח משתמש באזמל עץ לעגל את פינות הארונות. שלב זה מבוצע ללא תוספת מחיר.

החדרת סיליקון מביב לקצה הפנימי של הפתח

שים לב שמתקין הזכוכית לוחץ את שמשת הזכוכית לתוך הפתח באמצעות סיליקון וסילוק החומרים העודפים לפני שהוא מסיים את העבודה. לקבלת תמיכה נוספת, יש להוסיף זיגוג בנקודות מתבקשות על מנת לסייע באבטחת הזכוכית אל הדלת.

בעזרת סכין מריק ניתן לדחוף את הזכוכית לתוך הפתח, ולאפשר לסיליקון להתייבש במשך מספר שעות טרם ביצוע הגימור.

שדרוג המטבח עם זכוכית

מתקין זכוכית במטבח מבצע התקנת עבודות זכוכית במטבח בקלות ובשיטתיות, במהירות ובמחיר משתלם, כך שדלתות הארונות מעוטרים בזכוכית יפה בהתאמה אישית.

חיפוי זכוכית
חיפוי זכוכית

למה כדאי לבצע בביתכם הגבהת מעקה למרפסת

הגבהת מעקה למרפסת – למניעת התרופפות

גובה מעקה המרפסת ועיצובה חיוניים ביותר. הגבהת מעקה למרפסת קובעת אם הבית בטיחותי או מעוצב לצרכי שעשוע בלבד.

גובה מעקה מרפסת של שלושה מטרים המתוכנן ומעוצב כראוי, לא יהרוס את כל העבודה הקשה של בניית ביתך, וידגיש את המאפיינים האדריכליים היפים שלך והגוונים הנהדרים. כלומר, בהנחה שתבצע בחירה נכונה!

הגבהת מעקה למרפסת
הגבהת מעקה למרפסת

המעקה הוא החלק החיוני ביותר בעיצוב הבית

הגבהת מעקה למרפסת מעניקה את טון העיצוב לכל הבית. קוד הבניה הוא בעל השפעה משמעותית על אפשרויותיך לעיצוב המרפסת. מומחים יסבירו לך את הבעיות ויראו לך מה אתה יכל לעשות על מנת לעצב מרפסת יפה ולהתקין מעקה שאינו מתרופף.

קודים להתקנת מעקה מרפסת

חוקי הבנייה משתנים ממקום למקום. עיריות נדרשות בדרך כלל לבצע את הקודים הקבועים, אך ניתן לעצב הגבהת מעקה למרפסת לשביעות רצון הדיירים תוך שמירה על עיצוב יפה, לשמחת הדיירים ופקחי הבנייה.

באיזה עיתוי נדרש היתר בנייה?

היתר בנייה נדרש כשהיקף העבודה הוא בעל אופי מבני. לדוגמא, אם תבצע הגבהת מעקה למרפסת, לא תזדקק לאישור, אלא אם כן המעקה הופך להיות מבני.

במילים אחרות, אתה יכול להחליף את לוחות הרצפה במרפסת שלך ללא היתר, אך כשאתה מעוניין להחליף את הלוחות תחת מעקה המרפסת או הקורות, תצטרך להסיר את הקורות או העמודים התומכים בגג המרפסת. מצב זה יוצר עבודה מבנית ומפעיל את דרישת היתר הבנייה.

הגבהת מעקה למרפסת
הגבהת מעקה למרפסת

החלפת מעקה מרפסת

אם היתר בנייה נדרש לתיקון רצפת המרפסת בלבד, אז תידרש גם לקבל היתר קוד למרפסת. כלומר, תידרש לבצע הגבהת מעקה למרפסת באמצעות היתר ובהתאם לקוד הבנייה, גם אם מעקה המרפסת שלך בכושר מושלם ואינך צריך להחליפו.

מלבד הוצאות מיותרות של תוספת מחיר, חשוב להקפיד על הנהלים על מנת להבטיח התקנת מעקה שאינו רופף לבטיחות הבית והשכונה.

שמירה על עיצוב מראה הבית למרות דרישות קודים לבנייה.

מעקה מורכב מחלקים רבים הכוללים את המעקה השמאלי העליון, מוטות חיבור למעקה התחתון וקורות המעקה.

מרפסת היא חלק חיוני ביותר מהבית וחייבת להתאים לארכיטקטורה שלו. בתים רבים בונים קומות מרפסת נמוכות המתאימות להגבהת מעקה למרפסת.

הגבהת מעקה למרפסת
הגבהת מעקה למרפסת