שתפו את המבצע ואולי תוכלו לקבל הטבה נוספת*

פרגולה חשמלית
מה זה בדיוק פרגולה חשמלית ?
1 בדצמבר 2018
סוככים
הפתרון המושלם נגד הרוח
7 בדצמבר 2018
מטבח כפרי

מטבח כפרי

עיצוב מטבחים כפריים כחלק מעיצוב הבית

עיצוב הבית הפך נחלתם של רבים. כיום אנשים מכל שכבות האוכלוסייה ובכל גיל מבינים את החשיבות הרבה שיש לעיצוב נכון של הבית. עיצוב נכון לוקח בחשבון גם היבטים אסתטיים וגם היבטים פונקציונליים ומחבר ביניהם לכדי ליצור חלל שנעים לשהות בו מצד אחד ומצד שני ניתן לנהל בו משק בית תקין. מלאכת עיצוב הבית יכולה להיעשות על ידי מי שניחן בחוש אסתטי מפותח, יכולת תכנון מרחבית, יכולת התבוננות על החלל כמרחב וגם בעל אפשרות להתבונן על הפרטים הקטנים ביותר.

מה מקום המטבח?

במלים אחרות, מומלץ להפקיד את עיצוב הבית בידי אישי מקצוע. בניגוד לעבר שבו טעו אנשים לחשוב כי עיצוב הבית קשור בעיקר לחללים כמו הסלון, הרי שכיום הולכת ופושטת ההבנה כי עיצוב הבית נוגע לכל חלקי הבית ובהם גם המטבח וחדרי האמבטיה. מטבח הבית למשל הוא לא רק מקום שבו מבוצעות משימות כמו בישול או אפייה, אלא גם הוא הפך להיות ברבות הימים ללב ליבו של הבית. בלא מעט משפחות המטבח מבטא את מהות הבית, כחלל שבו נהוג לאחר, לבלות זמן איכות עם המשפחה או לשתות כוס קפה עם חברה קרובה.

מה לקחת בחשבון

מתוך כך ברור כי עיצוב המטבח חייב לקחת בחשבון לא רק מאפיינים פונקציונליים אלא גם היבטים נוספים שקשורים בתפיסת העולם של בני הבית, הרגלי החיים שלהם וטעמם האסתטי. מטבחים כפריים למשל מבטאים ומייצרים חום והם הופכים את החלל לנעים במיוחד לשהות בו. המטבח הכפרי הוא כזה שעשוי ברובו על טהרת העץ והוא יכלול שימוש בעץ בלבד או בעץ עם שילובים שונים של ברזל עתיק בידיות או בקצוות של המטבח, אבל לא חיפוי זכוכית . המטבח הכפרי מייצר רוגע ומאפשר אינסוף אפשרויות בהקשר של עיצוב ומתן פתרונות אחסון.

הזמן הכפרי

בעיצוב מטבחים כפריים כמו כל מטבח אחר חשוב לקחת בחשבון את אורח החיים בבית, סגנון החיים, הרגלי האירוח, הרגלי הבישול ומתוך כך לגזור את הצרכים המיוחדים של בני הבית. ניתן לשלב אי מעוצב מעץ מלא בלב המטבח ומאוורר תקרה עם כנפיים מעץ להשלמת הסטייל של המטבח הכפרי ולייצר כך חלוקה טובה של החלל ועוד משטח עבודה או שולחן אוכל לפי הצורך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עד כה נרשמו 3644 למבצע

עדיין לא נרשמתם? הירשמו עכשיו
קח אותי למבצע
אל תפספסו את המבצע