תריסי אלומיניום

הספק המבצע

משרביה - עולם שלם של עיצוב
משרביה – עולם שלם של עיצוב
29 במרץ 2021
מעקות ברזל לבית או למרפסת
מעקות ברזל לבית או למרפסת
29 במרץ 2021

שוקלים התקנה של תריסי אלומיניום בבית, בחנות, במשרד, בחלונות, במרפסות או בכל מקום אחר?

הכנו לכם מדריך מפורט שיעשה לכם סדר ויסביר כל מה שתרצו לדעת ולא היה לכם את מי לשאול.

 • האם עדיף לבחור תריסים מפלסטיק או שאלומיניום עדיף (וגם למה).
 • אילו סוגים שונים ונפוצים תוכלו לבחור תחת המשפחה הרחבה של תריסים מאלומיניום.
 • היכן ניתן להתקין אותם ואילו פטנטים חדישים ישנם בתחום.
 • מהם היתרונות המרכזיים שטוב להכיר.

מה עדיף, תריסי פלסטיק או תריסי אלומיניום

לצורך התקנה של תריסים אפשר להביא בחשבון כמה אפשרויות וסוגים. תריסי עץ, שהיו מקובלים בעבר, כיום כבר אינם נמצאים בשימוש. שתי האפשרויות המקובלות ביותר הן או תריסים שעשויים מחומר פלסטי או תריסי אלומיניום. התשובה מה עדיף איננה תשובה מוחלטת, כלומר מה שצריך זה להביא בחשבון כמה היבטים שנציג כעת:

עלויות

העלות של התקנת תריסי אלומיניום יקרה יותר ביחס להתקנה של תריסי פלסטיק.

יחד עם זה, אם לוקחים בחשבון לא רק את פרק הזמן המיידי אלא פרק זמן ארוך יותר, דווקא האלומיניום יותר משתלם. הסיבה לכך היא העמידות.

עמידות

תריסי אלומיניום אפשר להזמין בצורות גימור שונות וכן בדרגות עובי שונות. כך נכון גם במקרה שמזמינים פתרון שעשוי מפלסטיק. יחד עם זאת, אפילו תריס אלומיניום מהפשוטים יחסית יהיה לרוב יותר עמיד לעומת תריס שעשוי מפלסטיק עבה ואיכותית מעל המקובל. בקיצור, אלומיניום הרבה יותר עמיד לאורך זמן.

תחזוקה שוטפת

אין ספק שגם בהיבט של תחזוקה, תריסי אלומיניום לוקחים את ההובלה ובגדול. פלסטיק עם הזמן מתרכך ואפילו מתפורר בשמש.

מאוד נפוץ לראות שלבים של תריסים שהתיישנו, שבהם חסרים חלקים שניזוקו ונפלו. לצורך החלפת שלבים ספורים או את כל התריס צריך כמובן להזמין איש מקצוע עם ציוד מתאים וחלקי חילוף.

לעומת זאת, תריסי אלומיניום לא ניזוקים גם בשמש חזקה והם עמידים לשנים ללא שום צורך בתחזוקה.

מהם הסוגים הנפוצים של תריסי אלומיניום

חשוב לציין כי על מנת שיהיה מדובר על תריסי אלומיניום אמיתיים, הרי שכל התריס חייב להיות עשוי מאלומיניום.

כלומר, גם השלבים יהיו עשויים מחומר זה וגם המסגרת או הפרופילים שעליהם יושבים השלבים יהיו עשויים מאותו החומר.

הביאו בחשבון את העובדות הבאות:

תריסי פלסטיק

תריסי פלסטיק פשוטים ש”יושבים” על מסגרת אלומיניום נחשבים לפלסטיים, רמת העמידות שלהם כמכלול פחות טובה ממאה אחוז אלומיניום.

אלומיניום משולב

סוג זה של תריסי אלומיניום עשוי מאלומיניום יחסית דק. בין שתי שכבות של חומר זה מכניסים חומר מוקצף (לרוב, פוליאריטן). מטרתו של התריס היא להקנות אפקט מבודד. כלומר, הבית פחות חשוף לחום בקיץ או לקור בחורף וזה חוסך לנו בהוצאות החשמל. צריך להדגיש שהתריסים הללו בדרך כלל יהיו בעלי אורך קצר. אם רוצים תריסים ארוכים יותר, צריך לבחור את משהו אחר.

שלבי אלומיניום נטו

תריסי אלומיניום מסוג זה עשויים אך ורק מאלומיניום, ללא שום תוספת של פלסטיק או של חומרים מוקצפים. אמנם זהו פתרון פחות מבודד ברמת התריס, אולם הוא מתאים לייצור גם של שלבים ותריסים ארוכים למדי. לדוגמא, כאלה שיתאימו לסגירת מרפסות או לכיסוי חלונות ראווה. אפילו לאחר תקופה ארוכה, השלבים הללו לא יקבלו “בטן” כלומר הם ישמרו על הצורה המקורית שלהם.

תריס אור

זהו פטנט מיוחד, שדרוג של התריסים הקלאסיים שמתאים לכניסת תאורה טבעית מבחוץ. נסביר בהמשך יותר על הרעיון הזה.

תריס הזזה

לרוב אלה התריסים הגדולים יותר, בעלי מבנה קלאסי. השלבים יושבים בתוך פרופיל אלומיניום, כאשר ישנם שניים או שלושה פרופילים במקביל. ניתן להזיז את הפרופילים ימינה ושמאלה, על גבי מסילה. עיצוב זה נחשב יחסית למיושן ביחס לחלופות כגון תריסי גלילה.

תריס גלילה ידני

זהו תריסי אלומיניום בסגנון וותיק אך עדיין קיים, שבו ניתן לגלול את התריסים למעלה, לתוך ארגז שאליו נאסף התריס. בעבר היה זמין רק מפלסטיק, בגרסה החדשה, מיוצר מאלומיניום.

תריס גלילה חשמלי

תריס גלילה לרוב בעיצוב מודרני ואלגנטי, שהוא שיפור של הדגם הקודם. כאן, התריס משולב עם מנוע חשמלי. כלומר את התריס פותחים וסוגרים בלחיצת כפתור, ללא הפעלת כוח.

פתרונות נוספים

ישנם פתרונות נוספים כגון פטנטים של תריסים שגם נעים על גבי מסילה (כמו תריס הזזה רגיל), אך גם יכולים להיפתח על גבי צירים (כמו דלת), לרוב בשילוב מובלעת בקצה המסילה. תריסים אלה משמשים לדוגמא במרפסות מלבניות, מרפסות שמש, פנטהאוזים, סגירות שונות ועוד.

מהם תריסי אלומיניום חדירים לאור

כל הסוגים והצורות של תריסי אלומיניום מתאפיינים במצבי פעולה שונים – הם יכולים להיות סגורים וכך לחסום את כניסת האור מבחוץ והם יכולים להיות פתוחים, כך שהאור מבחוץ ייכנס פנימה.

ישנם תריסים בגלילה עם פטנט מיוחד, שאפשר לפתוח אותם במצב ביניים.

כלומר, הם לא רק פתוחים או סגורים אלא יכולים להיות במצב סגור (כלומר התריס לא נגלל למעלה בצורה מלאה), עם גלילה חלקית שמאפשרת כניסה של אור מבלי שהבית יהיה חשוף לעין. אפשר לתאר את הרעיון כ”ללכת עם ולהרגיש בלי”.

זוהי גם דרך טובה לחסום רוח ועדיין לאפשר כניסת אור, במזג אוויר פחות נוח.

היכן ניתן להתקין תריסי אלומיניום

את התריסים הללו ניתן להתקין למעשה בכל מקום שבו רוצים, כאשר יש להביא בחשבון את גודל השלבים ביחס לפתח, את רמת העמידות שרוצים ומאפיינים נוספים.

 • תריסים עם שלבים ארוכים ועבים יחסית יתאימו לפתחים גדולים, כגון במרפסות, חלונות רחבים, לחנויות.
 • תריסים עם שלבים קצרים יתאימו לחלונות סטנדרטיים או יחסית קטנים.
 • במשרדים מאוד מקובל להתקין תריסי אלומיניום דקים באופן מיוחד, שניתן לפתוח או לסגור באמצעות חוט או מוט סיבובי.
 • במידת הצורך, כדאי להתייעץ עם חברה מקצועית על מנת שתוכל לייעץ אילו פתרון יהיה הטוב ביותר לפי מידות הפתח, סוג המבנה, צרכים מיוחדים ועוד.

מהם היתרונות החשובים של תריסי אלומיניום

בשלב נרצה לפרט את היתרונות החשובים של תריסי אלומיניום. בחלק מהדברים נגענו קודם לכן, אך ראוי לקחת את המכלול בחשבון:

התריסים הללו אינם מחלידים ולא מתפוררים

חשוב להדגיש כי אלומיניום הוא מתכת מיוחדת, לא מחלידה וכמובן שאיננה מתפוררת. כלומר, זהו פתרון שישמש אתכם לאורך שנים ארוכות. הם עמידים בשמש, בגשם ולא צריך לצבוע אותם מחדש בכל מספר שנים.

מגוון צבעים רחב

ניתן לצבוע את התריסים במגוון רחב למדי שלש צבעים. שיטות לצביעת אלומיניום מעניקות לכם את התריס בעיצוב ובצבע שבו חשקתם, גם בהתאמה לבית בעיצוב אדריכלי, במגורי יוקרה, לטובת חנות ממותגת ועוד.

שילוב בבית חכם

במידה ובוחרים בתריס חשמלי ממנוע, וזוהי בחירה נפוצה ומודרנית, אפשר לשלב אותם בצורה נהדרת עם בית חכם. המשמעות היא שאפשר לפתוח ולסגור את התריס למצב הרצוי, אפילו באמצעות אפליקציה. בסלולרי שלכם אתם יכולים בין רגע להפוך את הבית למוצל, במצב המתאים למשל לצפייה בקולנוע ביתי.

מחיר נוח ומשתלם

מדובר על פתרון שמוצע במחיר משתלם וגם עלות ההתקנה סבירה ביותר. בוודאי שהדבר נכון כאשר מקפידים על מוצר מחברה איכותית, שישמש אתכם למשך הרבה מאוד זמן.

  לפרטים נוספים והצעת מחיר מלאו פרטים בטופס הבא:

  מאשר את תקנון הפורטל

  נציג אונליין
  פתח שיחה עם נציג
  ×

  למה תראה לי דלת?

  img

  מפסיקים לחפש

  תראה לי דלת זה הינו אתר לעיצוב פנים וחוץ אשר מציג ספקים מומלצים - ככה תוכלו לקבל הצעת מחיר מספק שבדקנו והמלצנו עליו מבלי לשבור את הראש בחיפוש באינטרנט

  img

  הלקוח במרכז

  בעלי המקצוע מבינים את כללי המשחק. כדי להיות באתר תראה לי דלת - הלקוח צריך להיות מאוד מרוצה. האתר מציג בעלי עסק מומלצים אשר מוכנים ללכת לקראת הלקוח עם מבצעים והנחות משתלמות

  img

  רעיונות והשראה

  בזכות האתר הכולל תמונות ומידע מקיף עם התקנות של מגוון מוצרים תוכלו לקבל רעיונות והשראה איך אתם רוצים לקבל את המוצר שלכם ורעיונות ותוספות של לקוחות שביקשו דברים מיוחדים.

  img

  מובילים בעיצוב פנים ועיצוב הבית

  תר העיצוב תראה לי דלת , מגיש לכם את כל הפתרונות לבעיות אפשריות לקראת השיפוץ של הבית שלכם. מידע חשוב לפני שיפוץ הבית יכול לחסוך לכם זמן יקר וכסף רב.

  img

  תמונות של התקנות

  כנראה שנתקלתם בחייכם במאות תמונות של בתים מעוצבים, עכשיו זה הזמן להפוך גם את הבית הפרטי שלכם לאחד כזה. בתמונות הבאות תלמדו את כל מה שחשוב לדעת לפני שרוכשים לעצמכם מוצר דומה.

  המליצו עלינו

  טלי גלעד
  טלי גלעד
  12:36 24 Dec 20
  אחלה חברה. אני מאוד מרוצה מהעבודהטרלידור עשתה ללקוח שלנו פרגולה מהממת:)
  חיים בוזנח
  חיים בוזנח
  12:43 22 Nov 20
  אחלה סורגי גלילה מצאתי באתר- יש לי עסק וחיפשתי סורג נגלל לעסק שלי ומצאתי פתרון מעולה
  Shir Revach
  Shir Revach
  12:58 26 Oct 20
  חברת סורגים מומלצץ בחום. ניתן להזמין מגוון רחב של עיצובים ומגוון צבעים. החברה מגיעה עם הסוכנים שלה לכל רחבי הארץ.
  שמוליק דמתי
  שמוליק דמתי
  11:53 25 Oct 20
  אתר מעולה. מלא באינפורמציה על סורגים. תמשיכו ככה לנשקיע באתר שכולו סורגים של טרלידור!!! חברה מובילה בתחום סורגים.
  gila natan
  gila natan
  12:03 05 Oct 20
  אני יכולה להמליץ לכן בחום על הסורגים של חברת טרלידור. חברה טובה עם אנשים טובים ואיכות ללא פשרות
  Alaa Kabha
  Alaa Kabha
  09:28 31 Aug 20
  אתר מדהים.. חיפשתי שער חנייה וגם שערי אלומיניום לבית. מצאתי את האתר הזה עם המון תמונות. עזר לי מאוד לבחור את מה שאני... רוצה וגם הכרתי ככה את טרלידור והמוצרים שלהם ובסוף זכיתי בשער שתמיד חלמתי עליו במחיר ממש טוב. ממליצה לכולם להתחיל באתר הזה מי שמחפש שער אלומיניום או שערים או בכלל יש להם שם הכל.. שערים גדרות מעקות פרגולות ועוד..קראו עוד
  הביקורות הבאות
  js_loader
  בעקבות עליית מחירי חומרי הגלם תיתכן תוספת 10% על המחירים המוצגים באתר

  מבצע: 20% הנחה על מוצרי טרלידור

      שתפו את המבצע של טרלידור ואולי תזכו בהטבה נוספת :)

  *אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | אין התחייבות בשיתוף לתמורה או הטבה | בכפוף לתקנון * החברה רשאית להפסיק בכל עת את ההטבה ללא הודעה מראש.

  *אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | אין התחייבות בשיתוף לתמורה או הטבה | בכפוף לתקנון * החברה רשאית להפסיק בכל עת את ההטבה ללא הודעה מראש

  טרלידור במבצע

  [contact-form-7 404 "לא נמצא"]