שער חשמלי לחניה

צבע לא באמת קיים – טלי דוגמא
4 במרץ 2021
משרביה - עולם שלם של עיצוב
משרביה – עולם שלם של עיצוב
29 במרץ 2021

בעוד ששער שנועד להולכי רגל יכול להיות ידני או חשמלי, שער לחניה כיום לא יהיה שער המופעל ביד. ברוב המוחלט של המקרים, נעדיף להתקין שער חשמלי לחניה, כלומר כזה שניתן להפעיל אותו מרחוק, לפתוח או לסגור, ללא מגע יד אדם. קבלו את המדריך המקיף בנושא:

אילו סוגים שערים מהסוג החשמלי זמינים כיום

כאשר בוחרים שער חשמלי לחניה, מומלץ תחילה להביא בחשבון את שלל הסוגים של השערים הקיימים. את הבחירה בשער המתאים כדאי לבצע רק לאחר שמודדים את אזור ההתקנה ומביאים בחשבון שיקולי בטיחות ועלויות. בין היתר, ישנם שערים כגון:

שער גלילה

זהו פתרון המזכיר בצורתו צורת תריס. שער כזה מאוד נפוץ ומאוד מתאים עבור חניות פרטיות, כאשר ישנה חניה קטנה, סגורה ומקורה.

שערי הזזה

שער מסוג זה מתאים מאוד עבור חניות קטנות או גדולות, אפשר להתקין לבתים פרטיים, מגדלי מגורים וכן למגרשי חניה גדולים. השער נע על גבי מסילה בתנועה אופקית. אפשרויות המידות של שערים כאלה מגוונות ביותר.

שער מתרומם הנצמד לתקרה

שער חשמלי לחניה מסוג זה נפתח כשהוא מתרומם ונצמד לתקרה או מתרומם לצורה אופקית ביחס לקרקע. מקובל מאוד לחניות פרטיות ומתאים להתקנה גם בסביבה מאוד צפופה.

שער משולב עם מחסום זרוע

מחסומי זרוע ניתן לשלב עם שערים שנעים בהזזה. מקובל מאוד לדוגמא בחניונים. כאשר החניון סגור, בלילה, השער סגור. במהלך היום השער עצמו פתוח ומחסום הזרוע הוא זה שמסנן את הנכנסים והיוצאים.

ממי כדאי להזמין את השער החשמלי לחניה

שער חשמלי לחניה כדאי להזמין מחברה אמינה בלבד, שאחראית לייצור בתנאי איכות גבוהים ביותר. כדאי לשים לב שגם אם פונים למתקין שערים או לאיש אלומיניום, הם בדרך כלל עובדים עם ספק שערים.

וודאו שספק השערים הינו מותג מוביל, שיודע לספק שערי איכות מובילים, בשלל עיצובים, עם מנועים מאיכות גבוהה. שימו לב בפרט לכך:

מגוון

מגוון שערים, מתרוממים, נגללים ואחרים, שמהם תוכלו לבחור.

לקיחת מידות

הזמינו שער מגורם מקצועי שקודם מודד ובודק ורק אחר כך נותן הצעת מחיר מסודרת.

שירות

ספק איכותי מעניק שירות, לרבות טיפול ותחזוקה במנועי השערים.

מהו העיצוב המועדף עבור שער לחניה

קיימים הרבה מאוד סוגי עיצובים הזמינים בשערי חניות חשמליים, אולם ניתן לומר משהו בהכללה בענייני עיצוב. כיום, שער חשמלי לחניה בדרך כלל לא יהיה סתמי אלא דקורטיבי במידה רבה. אחד העיצובים הפופולריים ביותר מבוסס עם דגם שנקרא דגם הייטק. כמה מהדגמים המועדפים כיום הם כאלה:

שער דגם הייטק

שמתאפיין בעיצוב מאוד מודרני, עם פסים אופקיים מרובים.

שער משולב זכוכית

שערים כאלה יהיו ברובם אטומים, אולם ישולבו בהם חלקי זכוכית דקורטיביים. כך השער מאפשר כניסה של אור. הזכוכית יכולה להיות אטומה במידה מסוימת או שקופה יותר.

שער חשמלי לחניה בסגנון אתני

שערים כאלה עשויים לדוגמא מברזל, עם פיתוחים שונים, עיצובים מסולסלים, דוגמאות של פרחים, גבעולים מעוגלים וכדומה.

מאילו חומרים ניתן לייצר שערים חשמליים

כאשר בוחרים שער חשמלי לחניה, כדאי להביא בחשבון את סוגי החומרים שיכולים להתאים. בין החומרים האפשריים ניתן לציין לדוגמא:

שערי ברזל יצוק

סגנון כזה של שערים אפשרי, אך פחות מקובל כיום. זהו פתרון יחסית כבד, שמצריך תחזוקה רבה.

שער חשמלי לחניה מאלומיניום

זהו הפתרון המודרני והכי נפוץ כיום ביחס לחלופות אחרות.

שילובים

למשל אלומיניום בשילוב חומרים נוספים, כגון זכוכית עמידה או פנלים מעוצבים.

חלקים מסוימים בשער מיוצרים מחומרים נוספים, למשל המנוע שכולל חלקים נעים, מתכות, מיסבים, מערכות שליטה מתוחכמות ועוד.

מדוע שערי אלומיניום מאוד פופולריים כיום

ציינו קודם לכן כי שער חשמלי לחניה מאלומיניום הוא השער הפופולרי ביותר כיום. אם אתם עומדים להזמין שער לחניה פרטית, עבור הבניין או העסק שלכם, חשוב שתבינו מדוע הפופולריות הזאת צמחה:

עיצוב

אלומיניום הינו חומר מאוד גמיש מבחינת עיצוב. ניתן לייצר מגוון רחב של דגמים, בעיצוב הרצוי ובהתאמה אישית, לדוגמא, בעיצוב הייטק הלקוח יכול לבדוק את מידות פסי האלומיניום ואת המרווחים בין הפסים.

עמידות

מדובר בחומר עמיד ביותר, הוא לא מחליד, לא מוכתם על ידי קורוזיה. כלומר, הוא שומר על צורתו וצבעו המקוריים למשך פרק זמן ארוך ביותר.

משקל

מדובר בשערים קלי משקל. אי לכך, בפתיחה ובסגירה המנוע לא צריך להתאמץ יתר על המידה. גם אין צורך להתקין מנוע חזק מורכב שמועד לתקלות. גם שערים גדולים יחסית, קלים למדי ונפתחים ונסגרים בצורה מהירה וטובה.

תחזוקה

את השערים הללו למעשה אין צורך לתחזק. בניגוד לשערים שעשויים ברזל או עץ, אין צורך לצבוע את השער, הוא לא מתקלף ולא ניזוק בגלל מים או שמש. במילים אחרות, הוא לא מצריך משאבים לאחר ההתקנה.

שער אטום או לא אטום, מה כדאי לבחור

מעבר לעיצוב הכללי, ניתן להצביע על שתי גישות בבחירה של שערים חשמליים. גישה אחת מעדיפה שער אטום וגישה שניה מעדיפה שער לא אטום. כדאי להביא בחשבון בשיקולים את ההיבטים הללו:

 • שער חניה אטום עדיף לאנשים שמתגוררים בסביבה הומה, ומתייחסים אל השער כאל חלק מהגדר, אלמנט שנועד להקנות מקסימום פרטיות.
 • שער לא אטום, כגון דוגמת הייטק המודרנית, מעניק עיצוב יותר זורם ופתוח. המבנה נתפס כחלק מסביבתו וזה מתאים מאוד אם רוצים לחוש חיבור מסוים בין החצר והחניה לבין הרחוב בחוץ.
 • ניתן לבחור שערים לא אטומים, אך מצד שני גם לא חושפניים מדי. בצורה כזאת החצר והחניה נחווים כפרטיים ויחד עם זאת, דרך השער ישנה זרימה של אוויר ואור.
 • כמובן יש להבין בחשבון את כלל עיצוב הבית ואלמנטים משיקים כגון הגדר. התאמה בין עיצוב השער לגדר בדרך כלל משפיע לטובה על התפיסה ההרמונית והמאוזנת.

מהם מנגנוני הפתיחה והסגירה המקובלים

מלבד עיצוב סגנוני וגודל השער, כדאי לתת את הדעת על מגוון מנגנוני פתיחה וסגירה אפשריים. בין האפשרויות הקיימות כיום, שער חשמלי לחניה יכול לפעול בצורות הבאות:

פתיחת לחיצה

השער מגיע עם מכשיר שפותח את השער בלחיצת כפתור. זהו אמצעי פשוט ונוח, שנהוג להצמיד למפתחות הרכב. הגלאי בשער מזהה את פקודת הפתיחה והעינית מוודאת שרכב לא חוסם את החניה לפני הסגירה.

פתיחה באפליקציה

שערים חשמליים כאלה מופעלים על ידי אפליקציה או מכשיר טלפון נייד אישי. אפליקציה או חיוג למספר הרצוי מפעיל את המנוע, שפותח את השער.

פתיחה על ידי אינטרקום

שער כזה משולב עם אינטרקום ומצלמה. את השער פותחים מבפנים, על ידי לחיצה על כפתור באינטרקום, לאחר זיהוי קולי או וויזואלי.

זיהוי אוטומטי

הפעלה של שערים כאלה נעשית על ידי מצלמות שסורקות את מספר הרכב. אלה שערים שלא מקובל להתקין בבתים פרטיים אלא יותר בחניונים או במקומות עבודה ועסקים גדולים.

שילוב מנגנון חשמלי וידני

שערים מסוימים מגיעים מראש עם שילובי מנגנונים, כגון חשמלי וידני. למשל, שער שבחלקו פונה לחניה ובחלקו פונה לשביל גישה רגלי. את השער הידני ניתן לפתוח חשמלית או ידני. החלק בשער עבור מכונית פותחים בצורה חשמלית.

נציג אונליין
פתח שיחה עם נציג
×
בעקבות עליית מחירי חומרי הגלם תיתכן תוספת 10% על המחירים המוצגים באתר

רוצים לקבל הצעת מחיר עבור ? מלאו פרטים בטופס הבא

  מאשר את תקנון הפורטל

  אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון


   מעוניינים בהצעה מאלטרון עבור סורגים לעסק? השאירו פרטים

   מאשר את תקנון הפורטל

   אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון


   טרלידור במבצע

    טרלידור במבצע

    מלאו פרטים בטופס הבא


    מאשר את תקנון הפורטל

    אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון

    X
    חייגו עכשיו
    טרלידור במבצע
    לפרטים לחצו כאן

     לפרטים נוספים, השאירו את פרטיכם

     מאשר את תקנון הפורטל

     אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון