שאלות ותשובות בנושא פרגולות – מומלץ לקרוא !

מעקות איכותיים אשר מתוחזקים על ידי חומרי הגלם האיכותיים והטובים ביות
20 באוקטובר 2019
חוקי בניית פרגולות
20 באוקטובר 2019

1. מהו השלב הנכון לבניית הפרגולה בבית אשר נמצא בבנייה?

– את הפרגולה חובה לתכנן ולשלב בבנייה עוד משלב השלד. לעיתים יש לבצע הכנות בשלד הבית ולעיתים בשלב הטייח, אך בכל מקרה לא מומלץ להמתין לגמר הבנייה.

2. מהי הדרך המומלצת לקבל צל נעים שאינו מחשיך את הבית?

– מקובל להצליל את הפרגולה באמצעות כיסוי במבוק או סרגלי עץ ישרים. הבמבוק מספק צל של 60-80% ואת סרגלי העץ ניתן לרווח עם רווחים בהתאם לזוית השמש וכיוון הפרגולה. מקובל לבצע רווחים של 1 ס"מ בין הסרגלים. ניתן גם לפרוש בדי הצללה חצי שקופים שנותנים צל ואוירה נהדרת.

3. מהם חומרי הכיסוי של פרגולות נגד גשם והאם הם מרעישים בזמן גשם?

– על מנת להכניס אור לפרגולה ולא ליצור צל מלא מקובל להשתמש בכיסויים שונים העשויים פוליקרבונט. זהו פולימר שקוף שמגיע גם בגוון אפור חצי שקוף ואף בגוונים צבעוניים. צורת שימוש נפוצה בו היא החומר הגלי- ה"סנטף" אשר מחובר לפרגולה בברגים שנאטמים על ידי אטמי גומי. צורה נוספת של כיסוי היא לוחות שטוחים וחלולים אשר מחוברים על ידי מחברים סמויים ושיטה זו אוטמת את הפרגולה טוב יותר. בשני המקרים רעש הגשם הוא שולי ולא דורש טיפול.

4. כיצד ניתן לתחזק עץ בצורה הטובה ביותר?

– את העץ המשמש לבניית פרגולות רצוי לצבוע היטב בזמן בניית הפרגולה. צביעה איכותית תחסוך טיפול בהמשך או לפחות תידחה אותו. צבעים אטומים מחזיקים מעמד זמן רב יותר מצבעים שקופים. כיסוי הפרגולה בחומר כל שהוא נגד גשם ושמש ימנע גם הוא את הבלאי וידחה את הטיפול הבא. ובכל זאת את החלקים החשופים לשמש וגשם יש לתחזק כאשר הם ניראים יבשים וסדוקים. מומלץ להשתמש בצבע בו השתמש בונה הפרגולה. במקרה של עץ שהושאר במצבו הטבעי כדאי למרוח אותו בשמן שקוף אך פעולה זו תיצטרך לחזור על עצמה כל שנה.

5. האם ניתן לתלות נדנדה או ערסל על הפרגולה?

– הפרגולה נועדה לשמש לשעות הפנאי על כל פעילויות הפנאי. מומלץ לתלות ערסלי ישיבה ונדנדות לילדים על הקורה הראשית העבה ולא על הקורות הקטנות. לא מומלץ לתלות ערסל שכיבה מפני שזה מתנדנד וטילטול מתמשך עלול לגרום לחופשים בחיבורי הפרגולה.

6. האם להעמיד את עמודי הפרגולה על המרפסת או על האדמה שמעבר לה?

– כדאי להעמיד את עמודי הפרגולה על הריצוף של המרפסת. כך מובטח שהפרגולה תישאר יציבה ללא קשר לתנועות הקרקע. בצורה זו אנו גם מרחיקים לחות ומזיקים מעמודי הפרגולה, ואף חוסכים סיבוך בכיסוח הדשא סביבם.

7. האם ניתן להתקין תאורה או מאוורר על הפרגולה?

– ניתן ורצוי להתקין תאורה טובה למען שימוש נאות במרפסת בשעות הערב. את כבלי החשמל ניתן להסתיר בין שכבת ההצללה לשכבת הפלסטיק המכסה וכך הכבלים מוגנים מגשם ושמש. את המאוור כדאי להתקין על קורה יציבה או שיש להכין לו בסיס מתאים.

8. האם ניתן לבנות פרגולה שגם תיהיה סוכה כשרה וגם תיהיה מוגנת גשם?

-לא. דרישות הכשרות מגבילות את התקנת כיסוי הפלסטיק וזה חייב להיות מותקן בצורה חזקה ולא זמנית ואטומה לאורך זמן. פרגולה שמיועדת להיות סוכה תישאר ללא כיסוי נגד גשם.

9. כמה עולה פרגולה?

– כל פרגולה היא שונה ומותאמת במיוחד ללקוח ולצרכים שלו וכן לגודל הנחוץ לו. התימחור הוא תוצר של כמות החומרים הנדרשים ומשך הבנייה, ומשתנה מעבודה לעבודה.

10. על מה יש לבקש אחריות מהמתקין?

-יש לבקש אחריות לעמידות רכיבי הברזל נגד חלודה, עמידות לשבר מיבני, קילוף צבע ואטימות מוגבלת לגשם. האחריות אינה יכולה לכלול בלאי טבעי של עץ, כולל סדיקה ועיוותים קלים, עכירות בשקיפות כיסוי הפלסטיק כל בלאי טבעי של חומרים. כמו כן, בסביבה לחה הבלאי הטבעי מוגבר.

נציג אונליין
פתח שיחה עם נציג
×

מעוניינים בהצעת מחיר לסורגים לבית? השאירו פרטים עכשיו

מאשר את תקנון הפורטל


אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון

מעוניינים בהצעה מאלטרון עבור סורגים לעסק? השאירו פרטים

מאשר את תקנון הפורטל


אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון

טרלידור במבצע

טרלידור במבצע

מלאו פרטים בטופס הבא או חייגו 072-3902462


מאשר את תקנון הפורטל

אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון

Optimized with PageSpeed Ninja
X
חייגו עכשיו
טרלידור במבצע
לפרטים לחצו כאן

לפרטים נוספים, השאירו את פרטיכם או חייגו 072-3902462

מאשר את תקנון הפורטל

אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון