על הזוגיות הצמודה והמקודשת בין חלונות לתריסים

טיפים לאחזקה ותיקון של תריסי גלילה – לבית או לעסק
2 באפריל 2019
מידע על סורגים לחלונות הבית
2 באפריל 2019

כל מי שסבר אחרת, הרי שחלונות הומצאו זמן רב לאחרי המצאת התריסים. התריסים עתיקים הרבה יותר מהחלונות. התריסים הם שלב אבולוציוני מוקדם של התפתחות הבית והדירה. בני האדם חיפשו פתרון לויסות הכניסה של אוויר ואור לבתיהם, באם הגברה או הפחתה שלהם. על התריסים היה לשמש גם כנגד כניסתם של גורמים בלתי ידידותיים, כדוגמת – גשם, קור, בעלי חיים ובני אדם בלתי רצויים. על התריסים העתיקים הוטל תפקיד חסימת אותם גורמים עוינים. לאחר מספר שלבים בהתפתחות האבולוציונית המדוברת, הגיעו החלונות, שהיו מיועדים לאפשר חדירת אור לחלל החדר, והארת המקום. שנים לא מעטות עברו מאז אותן שנות פרא וכיום ניתן למצוא שוק שלם העוסק בחלונות, תריסים ווילונות – עם דגמים רבים של תריסים מתקדמים, גם כאלו המופעלים באמצעות חשמל או שלט.

שיתוף הפעולה הבלתי שביר בין חלונות לתריסים

חלונות ותריסים הם זוג בלתי ניתן להפרדה. לא תראו בתים ללא תריסים או חלונות. בבית המודרני ישנם חלונות שתפקידם חשוב: לאפשר כניסת אור ולחסום חדירת רוח וקור. לעומת אלו, תריסים נועדו לחסום מציצנים המתאמצים להציץ לתוככי הבית כמו שהתקנת סורגים מונעת נפילת ילדים ומרתיעה מפני פריצות, לחסום קרינת שמש ולשפר איטום חלונות בפני גשם וקור. במקרים לא מעטים, תריסים מובילים גם לבטיחות מוגברת, כאשר הם מקשים על פריצת פורצים נלוזים דרך חלון הבית כמו סורגים נגד פריצה. מלבד שיתוף הפעולה הפונקציונאלי שבין חלונות לתריסים, ישנה התאמה עיצובית, מבחינת חומרי הגלם והגוונים.

שלבי התפתחות התריסים בארץ ישראל

בתחילתה של המאה הקודמת, ניתן היא לאתר בבתים תריסים על צירי מתכת או עץ, שהורכבו מחוץ לחלון וידעו להיפתח לאחד הצדדים. לקראת מחציתה של אותה מאה, הופיעו להם שני סוגים מודרניים יותר של תריסים – תריסי גלילה ותריסי הזזה.

בתחילה, תריסי הגלילה כללו שלבים ידניים עשויי עץ וכתוצאה מכך סבלו מקרינת שמש ומרטיבות. במשך השנים, הופיעו תריסי גלילה עם שלבי פלסטיק (פי.וי.סי). לקראת סוף אותה מאה, הגיעו תריסי גלילה פלסטיים, עם שלבי אלומיניום חזקים, עמידים וקלים.

תריסי ההזזה זכו לפופולאריות מוגברת במדינת ישראל, בעיקר באזוריה החמים. תריסים אלו הם בעלי יתרון בולט: קל להצל באמצעותם את החלונות ולסגור עמם מרפסות – תוך שנשמרת עדיין זרימת אוויר טובה.

תריסים ונציאניים והצלחתם בישראל

פתרון הצללה זה הוא מהאהובים במדינת ישראל. תריסים ונציאניים כוללים שלבים קלים למדי, עשויי פלסטיק; ניתן לשנות את זוויתם, תוך התאמת מידת ההצללה בהתאם לזווית השמש ולכמות האור הרצויה.

נציג אונליין
פתח שיחה עם נציג
×
בעקבות עליית מחירי חומרי הגלם תיתכן תוספת 10% על המחירים המוצגים באתר

רוצים לקבל הצעת מחיר עבור ? מלאו פרטים בטופס הבא

  מאשר את תקנון הפורטל

  אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון


   מעוניינים בהצעה מאלטרון עבור סורגים לעסק? השאירו פרטים

   מאשר את תקנון הפורטל

   אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון


   טרלידור במבצע

    טרלידור במבצע

    מלאו פרטים בטופס הבא


    מאשר את תקנון הפורטל

    אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון

    X
    חייגו עכשיו
    טרלידור במבצע
    לפרטים לחצו כאן

     לפרטים נוספים, השאירו את פרטיכם

     מאשר את תקנון הפורטל

     אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון