מעקות ברזל לבית או למרפסת

הספק המבצע

תריסי אלומיניום
תריסי אלומיניום
29 במרץ 2021
גדר לגינה
גדר לגינה
29 במרץ 2021
Show all
מעקות ברזל לבית או למרפסת

מעקה מברזל

רוצים לדעת כל מה שחשוב על מעקות ברזל לבית או למרפסת ? בשורות הבאות נסביר למשל:

 • היכן נהוג להתקין את המעקות הללו.
 • מהן הסיבות לכך שמתקינים אותם.
 • מהם היתרונות המרכזיים ומהם החסרונות המרכזיים של השימוש בברזל להתקנת מעקות.
 • האם יש חלופות טובות שאפשר להביא בחשבון.

היכן נהוג להתקין מעקות ברזל

מעקות מברזל נהוג להתקין בשלל אזורים, בבית, בסביבת חוץ ובמבנים בכלל. לדוגמא:

מעקות נהוג להתקין במרפסות

הן כאשר מדובר במרפסת פתוחה והן כאשר מדובר במרפסת סגורה. זו יכולה להיות מרפסת מינימליסטית או כזאת שנסגרה לחדר, בכל מקרה ומקרה, חייבים מעקות תקניים.

מעקות נהוג להתקין סמוך למדרגות וגרמי מדרגות

גרמי המדרגות יכולות להיות פנימיים או שמדובר על גרמי מדרגות חיצוניים. מעקות ברזל יכולים להיות בעלי קווים ישרים או בצורות מעוגלות ובעקלתון, אך בכל מקום שיש מדרגות חייבים גם מעקות.

בגגות פתוחים

כאשר ישנו גג פתוח, בפנטהאוזים אך גם במבנים עסקיים או מסחריים, נהוג להתקין מעקות. המעקות יכולים להקיף את הגג מכל הצדדים או לעיתים רק בחלק מהאזורים. גם אם הגג הינו חסום לגישה אך רוצים לייעד אותו לשימוש אחר או צפוי לשמש לשהייה לעיתים קרובות, כדאי להתקין בו מעקות ברזל.

ביציעים ואולמות

ביציעים ואולמות, בכל מקום שבו ישנו קהל שנמצא במיקום גבוה, עם סכנה אפשרית לנפילה, חיוני, נדרש וצריך להקים מעקה. בעסקים מסוימים לא יינתן רישיון עסק אם לא ינקטו באמצעים כאלה לשמירה על ביטחון הציבור.

במגרשים ושטחים ציבוריים גבוהים

בכל מרגש או שטח ציבורי שנמצא באזור מוגבה, נהוג להתקין מעקות ברזל או חלופות אחרות באיכות גבוהה.

מהן הסיבות העיקריות להתקנת מעקות ברזל לבית או למרפסת

ניתן להצביע על סיבות רבות ומגוונות שבגינן כדאי ולפעמים חובה להתקין מעקות ברזל או חלופות עמידות ותקניות לא פחות מכך. למשל:

בטיחות בגובה

מעקות מסוג זה נדרשים לשמור על בטיחות בני הבית או הציבור בכלל בקרבה למקומות גבוהים. הם מונעים התכופפות למטה במידה מסוכנת ומעניקים תמיכה בזמן שהייה בקרבת חלון, מרפסת, גג, במה וכדומה. מכיוון שמדובר בהתקן בטיחותי חשוב, נהוג להקפיד על בניה והתקנה באיכות תקנית גבוהה ביותר.

נוחות

מעקות מברזל או מחומרים אחרים נועדו גם על מנת לספק נוחות. לדוגמא, הם מספקים מאחז נוח לידיים כאשר עולים או יורדים בגרמי מדרגות. מכיוון שכך, יש לתכנן את המעקות כך שהם יתאימו לגובהו של משתמש אפשרי, על פי מידות שמגדיר התקן.

מניעת מעידה

התקנה של מעקות חיונית על מנת להעניק תמיכה ולמנוע נפילה בקרבה למדרגות, בתוך הבית או בחדרי מדרגות או בחללים פתוחים. השימוש במעקה מעניק תמיכה ומאפשר לכל אחד לעלות או לרדת בבטחה ללא סכנת נפילה. חיבור המעקה והחלקים השונים שמספקים מאחז צריכים להתבצע כך שהגישה למעקות ולמאחזי היד תהיה חופשית ונוחה.

אילו יתרונות קיימים למעקות מברזל

לאחר שראינו היכן מקובל להתקין מעקות ברזל ומהן הסיבות להתקנה שלהם, אפשר להצביע על כמה יתרונות של מעקות שמחשלים ומייצרים מברזל באיכות גבוהה.

חוזק רב

מעקות ברזל נחשבים לחזקים ביותר. הברזל משמש לייצור פרזול ומעקות לאורך שנים רבות ונצבר ניסיון רב בשימוש בחומר גלם זה. כיום אמנם יש חלופות נוספות, אך עדיין מדובר בחומר גלם שימושי וחזק.

יכולת עיבוד מגוונת

ניתן לעבד את הברזל ולהעניק לו עיצוב באופנים שונים, על ידי חימום, על ידי חישול ועל ידי ריקוע. את טכניקת העיבוד ניתן לבחור על פי דוגמת המעקה שבה רוצים לבחור. לרוב, תהליך העיבוד עושה שימוש באמצעים תעשייתיים, תנורים גדולים ודרגות חימום גבוהות.

עיצוב מעקות בשלל צורות וגימור

ברזל הינו חומר גמיש לעיבוד וניתן להעניק לו שלל צורות ומגוון אפשרויות גימור. ניתן להעניק לו עיצוב קלאסי, אפשר לייצר מעקות עם גימור וינטג’, עם עיצובים אוריינטליים, בדגמים תעשייתיים, עיצוב אורבני, סגנון כפרי, עם פיתוחים שונים ועוד.

אפשרות למחזור

יתרון חשוב נוסף של מעקות ברזל מבוסס על כך שניתן למחזר את חומר הגלם וכן לעשות שימוש בחומר ממוחזר, לאחר תהליך של חידוש. כלומר, אם נשווה זאת לחומרים שלא ניתן למחזר בצורה טובה, כמו פלסטיק, הרי שבמובן זה מדובר בחומר ידידותי יותר לסביבה.

אילו חסרונות קיימים למעקות מברזל

אם מדובר היה בפתרון מושלם, היינו יכולים להסתפק בדברים שציינו עד כה. אך חייבים להציג את התמונה בשלימותה ולהציג גם את החסרונות של מעקות ברזל. נקדים ונאמר שאפשר להתגבר על כך באמצעות חלופה שיכולה לדמות את המעקות מברזל, ללא החסרונות המפריעים.

קורוזיה וחלודה

גם הברזל האיכותי ביותר והחזק ביותר מחליד. עם החשיפה לאוויר, ללחות, למליחות ולפגעי הסביבה בכלל, כל מעקה מסוג זה מקבל כתמי חלודה. חוסר טיפול בבעיה הזאת עלול לגרום שבסופו של דבר צריך להחליף את המעקה.

תחזוקה נדרשת

בשל הקורוזיה וכן בשל התיישנות של הצבע שלא ניתן להימנע ממנה, חייבים לבצע תחזוקה שוטפת די קבועה. התחזוקה מחייבת צביעה של כל חלקי המעקה, לעיתים קילוף של חלודה ושימוש בחומרים לתיקון נזקים, החלפת ברגים או חלקים שניזוקו ללא תקנה ועוד.

משקל

מעקות ברזל נחשבים לכבדים ביחס לחלופות אפשריות אחרות. כלומר, עצם המשקל עלול לגרום לבעיה כאשר לא קיימת תשתית מספיק חזקה. לדוגמא, אם מדובר במרפסת קטנה או במבנה ישן, עדיף יהיה להשתמש בחומרים יותר קלים שאינם מכבידים.

עלויות

חישול חומר גלם זה, עיבודו והתקנתו מחייבים מיומנות גבוהה ועלויות ייצור משמעותיות למדי. במידה והתקציב לפרויקט גבוה, זה נראה פחות משמעותי אך אם רוצים להוזיל עלויות ולשמור עדיין על איכות גבוהה, ישנן חלופות שכדאי לשקול ברצינות.

האם יש חלופות אפשריות במקום מעקות ברזל לבית או למרפסת

החומר שאותו נרצה להציג בתור חלופה טובה וראויה עבור מעקות ברזל הינו אלומיניום. נוכל לפרט כמה וכמה סיבות מרכזיות לכך כי מדובר בחלופה טובה ויש סיבה לכך שמעקות מאלומיניום הופכים לפתרון נפוץ מאוד, שאפילו מומלץ על ידי אדריכלים, מהנדסים ומעצבי פנים רבים.

ניתן לעצב בסגנון של ברזל

אלומיניום הינו סוג של מתכת שניתן לעבד בצורה מאוד גמישה ואף להעניק עיצוב המדמה ברזל בצורה טובה מאוד. כלומר, אם אתם רוצים מעקה שנראה כמו עשוי מברזל, זה פתרון טוב. אגב, ניתן גם לבחור צורת עיצוב אחרת, כך לדוגמא עיצוב שמדמה דווקא עץ. כלומר יש גמישות סגנונית מרובה.

ללא חלודה

אלומיניום משמש כיום לא רק למעקות אלא אפילו לחיפויי חוץ במבני איכות. הסיבה לכך היא שמדובר בחומר עמיד מאוד ולא מחליד. אפילו במבנים הסמוכים לים, שם ההתיישנות עלולה להיות מואצת, החלודה לא תיווצר ואיכות החומר תישמר.

משקל קל יותר

אלומיניום ניכר במשקלו הקל יחסית ולכן הוא מתאים גם היכן שהתשתית עלולה להתערער אם יותקנו מעקות כבדים ומסיביים מדי.

ללא תחזוקה

מעקות מאלומיניום אין צורך לתחזק. שיטות צביעה מודרניות מעניקות פתרון מרהיב עין שנשמר לאורך זמן ללא שום צורך בטיפול נוסף. אפשר לומר שזו פתרון שמחזיק לחיים.

עלות נוחה

מדובר בפתרון שמוצע במחיר נוח, הן מבחינת חומר הגלם והן מבחינת עלות ההתקנה.

  לפרטים נוספים והצעת מחיר מלאו פרטים בטופס הבא:

  מאשר את תקנון הפורטל

  נציג אונליין
  פתח שיחה עם נציג
  ×

  למה תראה לי דלת?

  img

  מפסיקים לחפש

  תראה לי דלת זה הינו אתר לעיצוב פנים וחוץ אשר מציג ספקים מומלצים - ככה תוכלו לקבל הצעת מחיר מספק שבדקנו והמלצנו עליו מבלי לשבור את הראש בחיפוש באינטרנט

  img

  הלקוח במרכז

  בעלי המקצוע מבינים את כללי המשחק. כדי להיות באתר תראה לי דלת - הלקוח צריך להיות מאוד מרוצה. האתר מציג בעלי עסק מומלצים אשר מוכנים ללכת לקראת הלקוח עם מבצעים והנחות משתלמות

  img

  רעיונות והשראה

  בזכות האתר הכולל תמונות ומידע מקיף עם התקנות של מגוון מוצרים תוכלו לקבל רעיונות והשראה איך אתם רוצים לקבל את המוצר שלכם ורעיונות ותוספות של לקוחות שביקשו דברים מיוחדים.

  img

  מובילים בעיצוב פנים ועיצוב הבית

  תר העיצוב תראה לי דלת , מגיש לכם את כל הפתרונות לבעיות אפשריות לקראת השיפוץ של הבית שלכם. מידע חשוב לפני שיפוץ הבית יכול לחסוך לכם זמן יקר וכסף רב.

  img

  תמונות של התקנות

  כנראה שנתקלתם בחייכם במאות תמונות של בתים מעוצבים, עכשיו זה הזמן להפוך גם את הבית הפרטי שלכם לאחד כזה. בתמונות הבאות תלמדו את כל מה שחשוב לדעת לפני שרוכשים לעצמכם מוצר דומה.

  המליצו עלינו

  טלי גלעד
  טלי גלעד
  12:36 24 Dec 20
  אחלה חברה. אני מאוד מרוצה מהעבודהטרלידור עשתה ללקוח שלנו פרגולה מהממת:)
  חיים בוזנח
  חיים בוזנח
  12:43 22 Nov 20
  אחלה סורגי גלילה מצאתי באתר- יש לי עסק וחיפשתי סורג נגלל לעסק שלי ומצאתי פתרון מעולה
  Shir Revach
  Shir Revach
  12:58 26 Oct 20
  חברת סורגים מומלצץ בחום. ניתן להזמין מגוון רחב של עיצובים ומגוון צבעים. החברה מגיעה עם הסוכנים שלה לכל רחבי הארץ.
  שמוליק דמתי
  שמוליק דמתי
  11:53 25 Oct 20
  אתר מעולה. מלא באינפורמציה על סורגים. תמשיכו ככה לנשקיע באתר שכולו סורגים של טרלידור!!! חברה מובילה בתחום סורגים.
  gila natan
  gila natan
  12:03 05 Oct 20
  אני יכולה להמליץ לכן בחום על הסורגים של חברת טרלידור. חברה טובה עם אנשים טובים ואיכות ללא פשרות
  Alaa Kabha
  Alaa Kabha
  09:28 31 Aug 20
  אתר מדהים.. חיפשתי שער חנייה וגם שערי אלומיניום לבית. מצאתי את האתר הזה עם המון תמונות. עזר לי מאוד לבחור את מה שאני... רוצה וגם הכרתי ככה את טרלידור והמוצרים שלהם ובסוף זכיתי בשער שתמיד חלמתי עליו במחיר ממש טוב. ממליצה לכולם להתחיל באתר הזה מי שמחפש שער אלומיניום או שערים או בכלל יש להם שם הכל.. שערים גדרות מעקות פרגולות ועוד..קראו עוד
  הביקורות הבאות
  js_loader
  בעקבות עליית מחירי חומרי הגלם תיתכן תוספת 10% על המחירים המוצגים באתר

  מבצע: 20% הנחה על מוצרי טרלידור

      שתפו את המבצע של טרלידור ואולי תזכו בהטבה נוספת :)

  *אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | אין התחייבות בשיתוף לתמורה או הטבה | בכפוף לתקנון * החברה רשאית להפסיק בכל עת את ההטבה ללא הודעה מראש.

  *אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | אין התחייבות בשיתוף לתמורה או הטבה | בכפוף לתקנון * החברה רשאית להפסיק בכל עת את ההטבה ללא הודעה מראש

  טרלידור במבצע

  [contact-form-7 404 "לא נמצא"]