טיפים לאחזקה ותיקון של תריסי גלילה – לבית או לעסק

תריסים לחלונות
2 באפריל 2019
על הזוגיות הצמודה והמקודשת בין חלונות לתריסים
2 באפריל 2019

במאמר זה נעסוק בעצות פרקטיות לאחזקה ותיקון של תריסים חשמליים המותקנים בבית, במשרד ובבית העסק. נדבר על שאלות הנוגעות בהזמנת בעל מקצוע מתאים, בעל מומחיות בתריסים, חשמל, מכאניקה ועוד.

במאמר זה המיקוד יהיה במיוחד על תריסי פח, שהם נפוצים למדי בחלונות רבים בישראל. אופן פעולתם דומה למדי לאופן פעולתם של תריסים חשמליים ביתיים, אולם אופן תיקונים והטיפול בהם – שונה במידת מה מאלו של התריס החשמלי הביתי.

המנוע החשמלי

תריסי גלילה חשמליים עשויי פח, הם כבדים יותר באופן טיפוסי מהתריסים הנפוצים הביתיים האחרים. כך, גם צורת המנוע שלו שונה: בעוד מנועים חשמליים ביתיים הם מנועי צינור, הרי שתריס פח כולל מנוע חשמלי רגיל, המאפשר תנועה אנכית באמצעות גלגלי שיניים המעניקים כוח נוסף למנגנון ההנעה.

תריסי פח – היכן מותקנים

תריסי פח מותקנים לרוב בחנויות, מוסכים, חדרי פח אשפה, חניות רכב, מחסנים, גלריות ושאר חללים גדולים הזקוקים להגנה יותר על המפתח. תריסים עשויי פח יימצאו לרוב ברחובות ראשיים, אזורי תעשייה ועוד. לא קשה למצוא אותם גם בערים ראשיות, מושבים וכפרים.

כיצד ניתן לזהות בעיות בתריסים חשמליים

סימן עיקרי לכך שישנה בעיה בתריסים חשמליים – רעש שונה מהרגיל הבוקע זמן מסוים אחרי ההתקנה. שנית כל, יש לבדוק האם התריס יורד באופן ישר או אלכסוני. יש לבדוק האם ישנן חריקות מוזרות ואולי חשוב מכל – האם התריס יורד בקלות, עולה בקלות; האם המונע מושבת או עובד. ישנה בדיקה נוספת שאפשר לבצע – שחרור המצמד והרמת התריס: אם התריס מורד בקלות, סימן שהקפיצים שבורים. במידה שאנו שומעים כי המנוע עובד, אולם התריס רועד ולא מתנהג יפה בזמן עליה או ירידה, נראה שגלגלי השיניים של המנוע נשברו. מובן שבמצב שאחד מאלו אינו תקין, נזמין בעלי מקצוע שיבצע תיקון תריסים.

שמירה על התריס ותחזוקתו

כשלב ראשון, יש לנקות את שלבי המסילות ולדאוג שיהיו חופשיים מגופים זרים. אין להוריד תריס חשמלי (או כל תריס אחר) על חפץ בעל נפח. ניתן, במידת הצורך, לגרז או לשמן, על מנת למנוע חיכוך בין השדה לשלבים. החלפה בזמן של הקפיצים תסייע בשמירה על המנוע.

לפני שמזמינים בעל מקצוע לטיפול בתריס

מה נדרש מבעל מקצוע? טרם ההזמנה, יש לוודא כי כל החומרים חדשים ובאיכות מעולה; שנית כל, יש לדרוש הצגת תעודת חשמלאי והסמכה לטיפול בתריסים. רק כך נוכל לישון בשקט ביודענו שהזמנו את איש המקצוע הראוי בדומה לזה שאם אנחנו רוצים לתקן משהו אצלנו בסורגים אנחנו קוראים לחברת טרלידור אשר מומלת בתחום התקנת סורגים ותיקון סורגים.

נציג אונליין
פתח שיחה עם נציג
×
בעקבות עליית מחירי חומרי הגלם תיתכן תוספת 10% על המחירים המוצגים באתר

רוצים לקבל הצעת מחיר עבור ? מלאו פרטים בטופס הבא

  מאשר את תקנון הפורטל

  אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון


   מעוניינים בהצעה מאלטרון עבור סורגים לעסק? השאירו פרטים

   מאשר את תקנון הפורטל

   אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון


   טרלידור במבצע

    טרלידור במבצע

    מלאו פרטים בטופס הבא


    מאשר את תקנון הפורטל

    אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון

    X
    חייגו עכשיו
    טרלידור במבצע
    לפרטים לחצו כאן

     לפרטים נוספים, השאירו את פרטיכם

     מאשר את תקנון הפורטל

     אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון