גדר לגינה

מעקות ברזל לבית או למרפסת
מעקות ברזל לבית או למרפסת
29 במרץ 2021
עיצוב פנים
עיצוב פנים
19 ביולי 2021

גדר היקפית לגינה מהווה פתרון חיוני לבתים ולבניינים, למען תחושת הביטחון ואף מטעמים עיצוביים ואחרים.

האם שאלתם פעם מי באמת צריך גדר לגינה? מאילו חומרים ניתן להזמין גדרות מסוג זה ואילו סוגים קיימים?

ממי כדאי להזמין והאם יש חידושים שכדאי להכיר? לא משנה איזו גינה יש לכם או מה גודל הבית, אלה הדברים שכדאי לכם לדעת על גדרות, מכל הסוגים ומכל המינים.

ממי כדאי להזמין גדר לגינה

לפני שנתאר כמה קריטריונים שיכולים לעזור לכם לבחור גדר לגינה, טובה ומתאימה, כדאי לציין ממי בעצם מומלץ להזמין אותה.

תוצאת ישראל או תוצרת חוץ

אם חשוב לכם מוצר איכותי, לא חייבים להזמין דווקא תוצרת חוץ. יצרנים איכותיים מייצרים גם בארץ גדרות מטיב מעולה, כחול לבן. כך מעודדים תוצרת מקומית, מקדמים את התעשייה, נותנים פרנסה לגורמים ישראלים ונהנים מאיכות גבוהה לא פחות מגדר מיובאת (וגם המחיר תחרותי ומשתלם).

יצרן גדרות מתמחה

את הגדר כדאי להזמין מיצרן מתמחה, בכך אין כל ספק. זהו גורם שעוסק בייצור גדרות עם מוניטין מעולה. לא כל מסגר או איש אלומיניום מתמחים בייצור פתרונות מעולים. תמיד שאלו מי עומד מאחורי המוצר המוגמר שאתם מקבלים.

במידה ואתם מזמינים התקנה של גדר לגינה, וודאו מיהו הספק של חלקי הגדר. לרוב, המתקינים הם לא היצרנים. זכותכם לדעת מראש מיהו היצרן, מהו הניסיון שלו והרקע. צרכן חכם בודק את הכל מראש, שואל את השאלות ורק אז מחליט.

מפרט טכני

הזמינו גדר אך ורק ממי שיכול להמציא לכם את המפרט הטכני המלא. כך תוכלו לדעת בדיוק אילו חלקים משמשים לייצור הגדר, מהם חומרי הגלם, איזו שיטת ייצור ומהם האלמנטים החשובים.

תקנים ואיכות

כדאי לוודא שספק הגדר מתמחה בייצור תחת תקני איכות ותנאי ייצור נאותים. זכרו שגדר לא מתקינים בכל יום והיא אמורה לשמש אתכם ולשרת אתכם לאורך זמן, הרבה מאוד זמן.

אילו גדרות לגינה אפשר להזמין ומה הכי מקובל כיום

ניתן לייצר גדר לגינה מאין ספור חומרי גלם. ניתן לגזום גדר מתוך שיחים קיימים, להקים אותה מעץ, מפולימרים פלסטיים, אפשר לייצר אותה מחלקי מתכת של ברזל יצוק או להזמין אותה מאלומיניום. כיום, גדר לגינה מאלומיניום נחשב למבוקשת ומקובלת במיוחד. נסביר זאת על רקע כל האפשרויות השונות:

גדר חיה

זו גדר שגוזמים אותה מתוך שיח או אסופת שיחים קיימים. היא בעיקר דקורטיבית, אך היא לא באמת יכולה למנוע מעבר על ידי מי שאתם לא רוצים שיתקרב לביתכם. מלבד זאת גדר כזאת מחייבת השקעה בלתי נגמרת בתחזוקה, השקיה וכדומה.

גדר ברזל

גדר לגינה מסוג זה יכולה להיות דקורטיבית ויפה, אולם מחירה עשוי להיות גבוה מאוד. יותר מכך, זו גדר שעם הזמן מחלידה, מתקלפת וסובלת מקורוזיה. היא מחייבת תחזוקה קבועה ולעיתים היא בעלת מראה מגושם ולא אופנתי. פחות פופולרית כיום.

גדר עץ

מעניקה עיצוב כפרי, יפה וטבעי. החיסרון הוא שמדובר בגדר לא הכי עמידה לאורך השנים. העץ הוא חומר חי ולכן הוא מתנפח במגע עם מים, הצבע דוהה, השמש מזיקה לו וחייבים לתחזק אותו בקביעות כנגד מזיקים, עם צביעה חדשה ועוד.

גדר מאלומיניום

זו הגדר הכי פופולריות בימינו ויש לכך כמה וכמה סיבות מצוינות. משום כך נייחד סעיף שלם שיספר בפירוט על היתרונות העיקריים.

מהם היתרונות העיקריים של גדר לגינה מאלומיניום

לא נסתפק בטענה הכללית כי גדר לגינה מאלומיניום נחשבת לטובה ומבוקשת מאוד מבלי לנמק. אם כן, קחו בחשבון את הדגשים הבאים:

החופש בעיצוב המתאים לכם

גדר מאלומיניום ניתן לעצב באין ספור צורות ודוגמאות. במיוחד ניתן להקנות לגדר הזאת עיצוב עדכני מאוד, לדוגמא בסגנון שנקרא “עיצוב היי טק”. זהו סגנון יחסית חופשי, מרווח, עם רצועות אלומיניום מרהיבות.

החופש מתחזוקה

גדר לגינה מאלומיניום לא צריך לתחזק, משום שהיא לא מחלידה, לא צריך לצבוע אותה, היא לא מושכת מזיקים וכמו כן, לא צריך להעניק לה טיפול תקופתי נגד חלודה. היא נשארת יפה כפי שהיא, שנים על גבי שנים.

ניתן להזמין גדר דמוי עץ

עיצוב מאוד פופולרי לוקח את הסגנון הכפרי ומשתלב אותו עם יתרונות האלומיניום. מבחינה צורנית ואפילו מבחינת מרקם ניתן להקנות לגדר אלומיניום סגנון של עץ, עד רמת הסיבים והגוון. יחד עם זאת, העיצוב נשמר, הצבע לא דוהה והיא נשארת תמיד יפה.

שילוב מושלם עם שערי אלומיניום

גדר אלומיניום איכותית משתלב בצורה טבעית ויפה עם שער אלומיניום תואם. ניתן לשלב עם שער ידני, עם פשפש קטן או עם שערים חשמליים צמודים מכל הסוגים.

אילו שיפורים קיימים לגדרות איכות

גדרות איכות ניתן להזמין גם בעיצוב והתאמה אישיים, עם שיפורים שונים. לדוגמא:

חיתוכי לייזר

ניתן למצוא דגמים ייחודיים של גדר לגינה, המשולבים עם חיתוכי לייזר. כך לדוגמא, במקום עיצוב סטנדרטי למדי שראיתם אלף פעם, סגנון המשרביות העדכני הולך ונעשה אפשרות מרהיבה ביותר. חיתוך הלייזר מאפשר הקניית עיצובים מודרניים ומעודנים, עד רמות הדיוק הכי גבוהות.

שילוב עם זכוכית

גדר לגינה מאלומיניום מעוצב עם שילובי זכוכית מאוד מקובל ומודרני. זהו שילוב נעים לעין, שמאפשר כניסת אור ואסתטיקה גבוהה.

גדרות פנלים מעוצבים

שיפור עדכני נוסף מביא אל הגדר את סגנון הפנלים החדשני. גדרות כאלה מתאימות מאוד גם לבתים בעיצוב אדריכלי, בניינים מושקעים וגם למבנים מיוחדים מסוגים אחרים.

אילו דגשים חיוניים בהתקנת גדר

בהתקנת גדר לגינה, חיוני לשים לב לכמה דגשים מרכזיים:

מידות מדויקות

לפני כל התקנת גדר, ודאו שלוקחים את המידות בצורה מדויקת. אגב, את הצעת המחיר הנכונה ביותר נותנים לכם על פי סוג הגדר שבחרתם ורק לאחר איסוף המידות. עלויות הגדר תלויות בגודל הגדר שלכם.

גובה

החליטו מהו הגובה של הגדר שאתם מעדיפים. קחו בחשבון שהגובה של הגדר קשור לאסתטיקה וגם לרמת הפרטיות המתקבלת במבנה מגודר.

עיצוב אטום או חדיר

יש אנשים שמעדיפים גדר שעשויה מחומר אטום, עם חציצה מלאה מהסביבה שבחוץ, מהרחוב או מהבתים הסמוכים. אחרים מעדיפים גדרות יותר קלילות. כלומר, גדרות שמותקנות כך שאפשר דרכן לראות את הרחוב ואת הנוף הסובב. הגדירו מה הקונספט הרצוי לכם ביותר.

האם כדאי הגבהות לגדרות

במידה ומותקנת אצלכם גדר, יתכן שאתם לא מרוצים מהגובה שלה. בנוסף, יתכן שהגדר שהוצעה לכם איננה גבוהה מספיק לטעמם.

במקרים כאלה, דעו שניתן להקים הגבהות לגדרות, ממש כפי שניתן להקים הגבהות למעקות. את ההגבה ניתן ליצור מחומרים שונים, לדוגמא מאלומיניום, בלוקים, זכוכית ועוד. הגבהות מקובלות הן:

הגבהת זכוכית

הגבהה מאוד מקובלת גם למעקות ולמרפסות. מתאימה למניעת מעבר של ילדים או מעידה החוצה. הגבהה כזאת מאוד יפה מפני שהיא לא חוסמת את הנוף ומעניקה מראה אלגנטי לחצר.

הגבהות מעץ

מתאימות לסגנון כפרי, אך מצריכות תחזוקה מתמדת. חלופה אפשרית היא הגבהה מאלומיניום בעיצוב דמוי עץ.

הגבהת אלומיניום

גדר לגינה עם הגהה כזאת לא מצריכה תחזוקה והיא יכולה להיות צבועה בצבע הרצוי לכם, עם עיצובים ומרקמים מגוונים ויפים.

נציג אונליין
פתח שיחה עם נציג
×
בעקבות עליית מחירי חומרי הגלם תיתכן תוספת 10% על המחירים המוצגים באתר

רוצים לקבל הצעת מחיר עבור ? מלאו פרטים בטופס הבא

  מאשר את תקנון הפורטל

  אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון


   מעוניינים בהצעה מאלטרון עבור סורגים לעסק? השאירו פרטים

   מאשר את תקנון הפורטל

   אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון


   טרלידור במבצע

    טרלידור במבצע

    מלאו פרטים בטופס הבא


    מאשר את תקנון הפורטל

    אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון

    X
    חייגו עכשיו
    טרלידור במבצע
    לפרטים לחצו כאן

     לפרטים נוספים, השאירו את פרטיכם

     מאשר את תקנון הפורטל

     אין כפל מבצעים | ט.ל.ח | בכפוף לתקנון